Jak rozświetlić pomieszczenie - lampy i oświetlenie

 • Sposoby na odświeżenie pokoju - zmiana oświetlenia

  Każdy z pewnością zna to uczucie, gdy patrząc na długo przez siebie używany pokój, stwierdził że jego przestrzeń i styl nie cieszy już tak bardzo. Te same meble i kolory, taki sam układ i nudna atmosfera. Niestety powoduje to, że w takim pomieszczenie nie chce się przebywać. A czasem jest to miejsce, które służy do odpoczynku, pracy - a nawet jedzenia, gdy pracy jest dużo. Trudno w takim pokoju się skupić i wykonać należycie swoją pracę. Niełatwo również odpocząć, by nabrać sił przed kolejnymi wyzwaniami.
  Oczywiście można zakasać rękawy, wyciągnąć pieniądze z portfela, zmienić meble, przemeblować, pomalować ściany w innym kolorze i cieszyć się nową atmosferą w starym pokoju. To jednak sposób dla tych, którzy mają nadwyżkę gotówki, czasu i sił do odświeżania pomieszczenia. W tym tekście zostaną zaprezentowane sposoby, które angażują mniej energii i środków finansowych, ale daję duże efekty.

 • Zmień oświetlenie – zmienisz atmosferę

  Nie od dziś wiadomo, że oświetlenie ma moc roztaczania klimatu i atmosfery w pomieszczeniu. Od barwy i intensywności z jaką święcą lampy zależy wiele. Ludzie są wrażliwi na światło i reagują na zmiany z nim związane. Wystarczy zapytać o samopoczucie w pochmurne i słoneczne dni.

  Sam kształt i design urządzeń oświetleniowych również może oddziaływać na styl, a przez to na klimat pomieszczenia. Lampy mogą się rzucać w oczy, być ukryte lub stanowić ciekawy dodatek. Wszystko to może spowodować, że pokój nabierze zupełnie nowego wyrazu.
 • Chcesz się świeżości? Sięgnij po nowoczesność

  Może warto potraktować wyrażenie „odświeżyć” dosłownie i w redekoracji pokoju sięgnąć po urządzenia oświetleniowe kojarzące się ze świeżością. Jakie to będą lampy? Przede wszystkim warto sięgnąć po urządzenia o nowoczesnym kształcie. Będą to najczęściej minimalistyczne lampy o prostych geometrycznych kształtach. Raczej jasnych (białych, błękitnych). Dobrze będzie wprowadzić do pomieszczenia oświetlenie o naturalnej barwie. Ciepły kolor światła jest super, ale bardziej kojarzy się z atmosferą przytulnego pomieszczenia, w którym świetnie ucina się drzemki, ale niekoniecznie dobrze pracuje.
 • Inne sposoby na odświeżenie za pomocą oświetlenia

  Oczywiście powyższe sposoby nie są jedyne i nie mają wyłączności na rozwiązanie problemu z odświeżeniem pokoju przez zmianę urządzeń oświetleniowych. Warto rozważyć zamontowanie dodatkowych lamp na ścianach, np. kinkietów. Wprowadzą one do pomieszczenia nowe punkty światła i dodadzą pokojowi uroku. Ciekawym pomysłem jest także umieszczenie w danym pomieszczeniu lamp typu cotton balls. Są tą połączone ze sobą kulki światła, które można umieścić w dowolny miejscu pokoju bez konieczności montowania na ścianie. Niezłym miejsce dla nich są szklane misy. Tworzy to niesamowity efekt świetlny, a przy tym nie trzeba wiercić w ścianach czy suficie.

  Oświetlenie jest ważne i pełni ogromną rolę w pomieszczeniu. Nie tylko oddziałuje na samopoczucie użytkownika, ale może również motywuje go do pracy. Dzięki zmianom z nim związany, czasem naprawdę małym, można osiągnąć powalający efekt. Sprawi to, że pokój wydawać się będzie nowym miejscem i wróci chęć do jego użytkowania.
 • Więcej świetnych lamp i pomysłów znajdziesz na mojej stronie ardant.pl