Bohdan Rokhmaniiko's profileTanya Boyko's profile

THE LVIV GRAND HOTEL EXTENSION

Рік: 2020
Площа: 4650 м2
Програма: торгові бутік-галереї, готельні номери, конференц-зали, громадський простір
Стадія: архітектурна концепція (проектна пропозиція на відкритому міжнародному конкурсі)
(Колаба — SYNECTIC A)

МІСТОБУДІВНІ РІШЕННЯ
Стратегія розвитку міста Львів включає в себе будівництво нової туристичної, а також реновацію існуючої інфраструктури для комфортного перебування в місті туристів та мешканців. Нова будівля дбайливо інтегрована в історичну тканину міста, завершує існуючий містобудівний ансамбль по вул. П. Дорошенка, одній з найпрестижніших вулиць міста, з якою він створює делікатний діалог, хоч і в інноваційній формі, формує нову публічну атракцію, забезпечивши при цьому умови подальшого розвитку історичного центру Львова та його ареалу.
В проєкті закладене максимально обачна інтеграція будівлі в сформоване середовище завдяки наступним принципам: модульність та масштаб, висотність, природні матеріали будівництва та опорядження, відповідність загальній лінії фасадів, прилеглих до ділянки споруд.
Запропоноване проєктне рішення забудови повністю відповідає Містобудівним умовам та обмеженням для даної ділянки, а саме: забудова в межах 0.0995 га з врахуванням червоних ліній, нормативних відступів та історичного ареалу.
Відсоток забудови земельної ділянки за проєктом в межах допустимих 93% та складає 85%.
Концепція благоустрою території по вул. П. Дорошенка враховує: транзитну пішохідну зону вулиці, розміщення зупинки громадського транспорту, пріоритетність учасників руху: пішохід – велосипедист – громадський транспорт - приватні автомобілі; інклюзивність та ергономічні показники діяльності людини, збереження історичного середовища та його розвиток, функціональне використання ділянки, потреби користувачів громадського простору завдяки формуванню двору будівлі.Дизайн середовища та будівлі допомагає створити затишне та комфортне місце для перебування користувачів.

ОБ’ЄМНІ РІШЕННЯ
На початковому етапі проєктування ми дослідили типологію, модульність, ритміку та пластику сусідніх до ділянки будівель, розташування об’єкту проєктування відносно найважливіших видових атракцій міста, навколишню інфраструктуру та забудову.
Дослідження сформувало основні принципи об’ємно-просторового рішення будівлі:
- формування двору-атріуму,
- збільшення зовнішнього подвір’я,
- деформація головного фасаду за видовими характеристиками та відповідно типовому модулю будинку-вставки вулиці П. Дорошенка,
- відступ фасаду першого поверху від червоної лінії,
- облаштування відкритої вхідної групи першого поверху та окремого технічного проїзду через будівлю до подвір’я,
- формування експлуатованої покрівлі-тераси, висотність за принципом карниз-у-карниз,
- відступ останніх поверхів вглиб від головного фасаду будівлі.
Уточнення геометрії фасаду та співвідношення його мас до оточення проводилось на макеті в масштабі 1:200.
ПЛАНУВАЛЬНО – ФУНКЦІОНАЛЬНА СТРУКТУРА
Планувально-функціональна структура спроєктована таким чином, що чітко розділяє публічні та приватні функції нової будівлі. Кожна з функцій має окрему вхідну групу. До публічної функції належать торгівельний центр та конференц-зал з кафе та експлуатованою покрівлею-терасою з видом на місто.
Торгівельний центр займає перші два поверхи. Для забезпечення простором клієнтів, пішоходів та зупинки громадського транспорту передбачений відступ фасаду будівлі у рівні першого поверху на 1 метр від червоної лінії забудови по вул. П. Дорошенка.
На першому поверсі на рівні з тротуаром облаштована інклюзивна відкрита вхідна група торгівельного центру, технічне обслуговування якого відбувається через подвір’я, до якого веде окремий проїзд через будівлю. Консольний другий поверх надає інклюзивний доступ відкритого до вулиці комерційного фронту 1-го поверху.
Готельна функція-приватна, доступна лише клієнтам та персоналу, розміщена на 3-х поверхах між торгівельним центром та конференц-залом.
Номерний фонд готелю складається з 36-и однокімнатних, 6-и двокімнатних номерів, декілька з яких – двоповерхові, та технічних приміщень, доступ до яких відбувається через поверхи існуючої будівлі готелю.
Варіативність номерів досягнута завдяки розміщенням в них різних типів балконів, терас та лоджій, відкритих та напів-закритих зовнішніх віконних прорізів, що різноманітно орієнтовані на місто.
Конференц-зал з кафе та терасою розміщені на шостому поверсі, доступ до яких відбувається з поверхів торгівельного центру через окремі вертикальні комунікації. Планувальна структура поверху складається з двох окремих за площею конференц-залів та кафе з вільним доступом до двох, характерних для міста, видових терас.
Планувальним ядром будівлі є двір-атріум, який розташований на першому поверсі, об’єднує публічну та приватну функції комплексу та прорізає будівлю крізь усі поверхи, створюючи атріум. Навколо двору-атріуму розміщені коридори та лобі готелю, галерея другого поверху торгівельного центру та конференц-зали останнього поверху. Таке рішення дозволяє всім функціям комплексу отримувати достатню кількість денного світла в ядрі будівлі.
У підвальному поверсі знаходяться необхідні для якісної експлуатації будівлі технічні приміщення
ФАСАДНІ РІШЕННЯ
Фасадні рішення поверхів виконані згідно окреслених потреб та функцій, але відрізняються між собою: першій та останній поверхи зі склінням та зламами найвиразніше формують сучасне фасадне рішення будівлі, тоді як серединні чотири поверхи з цегли та архітектурного бетону об’єднуються в єдиний ансамбль у відповідності з сусіднім історичним оточенням за принципом від плаского до об’ємного і характеризуються типовими для навколишньої забудови огороджувальними елементами.
Віконні отвори оснащені сучасними дерев’яними системами для органічної взаємодії з історичними будівлями.
THE LVIV GRAND HOTEL EXTENSION
Published:

Project Made For

THE LVIV GRAND HOTEL EXTENSION

Contest project for the best architectural proposal of the Lviv Grand Hotel extension.

Published: